اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

ولایت و امامت

طرح سلامت

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

مسابقات داخلی قرآن کریم

هم اندیشی ملی

حاج قاسم سلیمانی

محمد رسول الله

میز خدمت الکترونیکی

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ایجاد 50 هزار شغل طی 3 سال در قالب طرح «شمیم خدمت»/ طرح «مانور سلامت» در دهه ولایت به‌صورت ویژه اجرا می‌شود

ایجاد 50 هزار شغل طی 3 سال در قالب طرح «شمیم خدمت»/ طرح «مانور سلامت» در دهه ولایت به‌صورت ویژه اجرا می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف با اشاره به اینکه از سال 1400 تا 1403 یعنی طی سه سال، 50 هزار فرصت شغلی در قالب طرح «شمیم خدمت» ایجاد خواهد شد، گفت: طرح «مانور سلامت» هم‌اکنون در برخی بقاع متبرکه و امامزادگان کشور در حال اجراست و به‌صورت ویژه در دهه ولایت یعنی از 30 تیر ماه تا 9 مرداد ماه اجرا خواهد شد.

 دوشنبه 21 تیر 1400   90  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی‌مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان درباره اجرای طرح «شمیم خدمت» اظهار کرد: این اداره کل سال گذشته در راستای لبیک عملی به شعار جهش تولید، اجرای طرح «شمیم خدمت» را با هدف توانمندسازی، آموزش و ایجاد شغل برای مجاورین و زائرین بقاع متبرکه در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه سال گذشته توانستیم در قالب طرح «شمیم خدمت» به 20 هزار نفر آموزش مهارتی بدهیم و 5 هزار شغل ایجاد شد، تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی‎های انجام شده از سال 1400 تا 1403 یعنی طی سه سال، 50 هزار فرصت شغلی در قالب این طرح ایجاد خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: با اجرای مناسب دستورالعمل ابلاغی در طرح «شمیم خدمت»، تلاش می‌شود تا به خانواده‌های کم برخوردار توجه ویژه‌ای شود و در مسیر کاریابی و اشتغال آنان قدمی برداشته شود؛ در همین راستا مراکز افق در تعامل با صاحبان مشاغل، کارگاه‌ها و کارخانه‌ها به شناسایی فرصت‌های شغلی و معرفی نیروهای مستعد پیرامون بقاع متبرکه و امامزادگان اقدام می‌کنند.

معممی‌مقدم با اشاره به اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه این آمادگی را دارند که از تمام امکانات و ظرفیت‌های خود در زمینه تولید استفاده و ایفای نقش کنند، افزود: همایش و هم‌اندیشی دبیران شمیم خدمت در دهه وقف و همچنین جشنواره شمیم خدمت استان‌ها در دهه فجر برگزار خواهد شد.

وی در خصوص اجرای طرح «مانور سلامت» در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور گفت: این طرح هم‌اکنون در برخی بقاع متبرکه و امامزادگان کشور در حال اجراست و به‌صورت ویژه در دهه ولایت یعنی از 30 تیر ماه تا 9 مرداد ماه اجرا خواهد شد و پیش‌بینی شده است که 600 هزار نفر از خدمات ارائه شده در این طرح طی دهه ولایت بهره‌مند شوند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: در طرح «مانور سلامت» پزشکان و پرستاران در خیمه‌های سلامت به ویزیت بیماران و غربالگری زائرین و مجاوران بقاع متبرکه می‌پردازند؛ در مکان‌هایی که منابع مرتبط با دارو و درمان وجود دارد نیز هزینه‌های مالی بیماران را متقبل می‌شویم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار