اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ارائه خدمات درمانی به 600 هزار نفر در دهه ولایت/ طرح «رزمایش سلامت» به‌صورت ویژه در بقاع متبرکه اجرا می‌شود

ارائه خدمات درمانی به 600 هزار نفر در دهه ولایت/ طرح «رزمایش سلامت» به‌صورت ویژه در بقاع متبرکه اجرا می‌شود

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از اجرای طرح «رزمایش سلامت» در دهه ولایت خبر داد و گفت: پیش‌بینی شده است که حدود 600 هزار نفر از خدمات ارائه شده در این طرح از عید قربان تا عید غدیرخم بهره‌مند شوند.

 شنبه 26 تیر 1400   141  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی این سازمان در جلسه ویدئو کنفرانس با مدیران کل، معاونین و مدیران بقاع متبرکه در استان‌ها درباره اجرای طرح «رزمایش سلامت» اظهار کرد: بقاع متبرکه و امامزادگان به‌منظور تقویت کارکرد اجتماعی خود با بسیج امکانات و همچنین منابع مادی و معنوی که در اختیار دارند با اجرای طرح «رزمایش سلامت»، گامی مهم و اثرگذار در حوزه خدمت به سلامت جامعه بر می‌دارند.

وی تاکید کرد: طرح «رزمایش سلامت» هم‌اکنون در برخی بقاع متبرکه و امامزادگان در حال اجراست و به‌صورت ویژه در دهه ولایت، از عید قربان تا عید غدیرخم در بقاع متبرکه منتخب کشور اجرا خواهد شد و پیش‌بینی شده است که حدود 600 هزار نفر از خدمات ارائه شده در طرح «رزمایش سلامت» در این بازه زمانی بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده قرار است در این رزمایش، خدماتی از قبیل ویزیت زائران و مجاوران بقاع متبرکه، انجام آزمایش قند خون، سنجش فشار خون و تب مراجعین، فراهم کردن کپسول اکسیژن و تجهیزات تنفسی به‌صورت امانی برای بیماران به‌ویژه بیماران کم برخوردار، استقرار پزشک طب سنتی دارای مجوز از وزارت بهداشت جهت ویزیت مراجعین، استقرار پزشک دندانپزشک جهت معاینه مراجعین ، تست اکسیژن خون و خدمات پزشکی دیگر انجام گیرد.

حجت‌الاسلام عادل هدف از اجرای طرح «رزمایش سلامت» را افزایش نقش‌آفرینی بقاع متبرکه در خدمت به عرصه سلامت آحاد مردم جامعه، ترویج فرهنگ وقف در عرصه دارو، درمان و سلامت و همچنین اجرای نیات واقفین خیراندیش در حوزه دارو، درمان و سلامت عنوان کرد، افزود: تلاش شده در اجرای هرچه بهتر این رزمایش با ارگان‌ها و نهادهای ذیربط نظیر سازمان هلال احمر، دانشگاه‌های علوم پزشکی، مرکز اورژانس، بسیج جامعه پزشکان، گروهای جهادی فعال در حوزه سلامت و ... همکاری‌های لازم انجام گیرد.

وی در پایان با تاکید بر ترویج سنت حسنه وقف و هدایت آن به‌سوی نیازهای جامعه، خاطرنشان کرد: متاسفانه نقش وقف در عرصه بهداشت و درمان علی‌رغم گستردگی آن و در اختیار داشتن یک چهارم ‌بیمارستان‌های کشور و بیش از یک هزار و 300 بیمارستان و درمانگاه وقفی، کمتر معرفی و شناخته شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر