اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

محرم 1400 پرچم امام حسین (ع) بیش از پیش در امامزادگان بالا می‌رود/محرم پیش رو؛ یک سرفصل جدید برای جمهوری اسلامی و دولت جدید

محرم 1400 پرچم امام حسین (ع) بیش از پیش در امامزادگان بالا می‌رود/محرم پیش رو؛ یک سرفصل جدید برای جمهوری اسلامی و دولت جدید

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه محرم پیش‌رو، محرمی است که می‌تواند برای جمهوری اسلامی و دولت جدید، یک سرفصل جدید باشد، گفت: این یک وظیفه محوری برای مدیران کل استان‌ها است که مراسم ها را به بهترین نحو برگزار کنند و ان‌شاءالله محرم 1400 پرچم امام حسین (علیه‌السلام) بیش از پیش در امامزادگان بالا می‌رود.

 یک شنبه 27 تیر 1400   235  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، جلسه «استقرار هیئات مذهبی در بقاع متبرکه» با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیران کل معاونت فرهنگی و اجتماعی، مدیران کل و معاونین فرهنگی استان‌ها و مسئولین هیئات مذهبی مستقر در بقاع متبرکه به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این جلسه با بیان اینکه در حال حاضر 430 هیئت در بقاع متبرکه سراسر کشور مستقر شده‌اند که توقع داریم در سال جاری این تعداد به 800 هیئت برسد، اظهار کرد: مسئولین و مدیران امامزادگان و بقاع متبرکه باید هیئات مذهبی منطقه را به‌سمت امامزادگان دعوت کنند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، تاثیرات فرهنگی و اجتماعی در منطقه پیرامونی بقعه ایجاد شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با تاکید بر اینکه ما هیئات مذهبی را پاس می‌داریم و در استقرار هیئات مذهبی در بقاع متبرکه دنبال افرادی که زاویه سیاسی خاصی دارند، نیستیم و این افراد را نمی‌پذیریم، تصریح کرد: از هیئات مذهبی تقاضا داریم تا با یکدیگر دچار اختلاف نشوند و خالصانه و خاضعانه مطیع ولی فقیه باشند و در جهت تقویت شئون ولی فقیه حرکت کنند.

وی درخصوص نحوه برگزاری مراسم های مذهبی در امامزادگان و بقاع متبرکه گفت: حتماً در شروع مراسم های مذهبی یک قرائت قرآن زیبا را داشته باشید؛ همچنین برگزاری حلقه‌های قرآنی، جلسات تفسیر هفتگی و توسعه کار مشاوره‌ای به‌صورت تخصصی در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با مهم خواندن زیباسازی سمعی‏ بصری در بقاع متبرکه، افزود: پخش نواهای زیبا در بقاع متبرکه مثل اذان، ادعیه، مناجات و ... مخاطب را جذب می‌کند؛ ضمناً از ظرفیت فضای مجازی برای تمام برنامه‌های هیئات استانی استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با بیان اینکه بقاع متبرکه کشور باید رئیس‌جمهور منتخب را کمک کنند، تصریح کرد: محرم پیش‌رو، محرمی است که می‌تواند برای جمهوری اسلامی و دولت جدید، یک سرفصل جدیدی باشد؛ هیئات مذهبی در آینده کانون‌های سیاسی کشور می‌شوند.

وی با اشاره به احتمال باقی ماندن محدودیت‌های کرونایی، تاکید کرد: باید از فضای باز امامزادگان استفاده شود؛ همچنین استیج مراسم ها برپا و مراسمات باشکوه برگزار شود؛ این یک وظیفه محوری برای مدیران کل استان‌ها است که مراسم ها را به بهترین نحو برگزار کنند و ان‌شاءالله محرم 1400 پرچم امام حسین علیه‌السلام بیش از پیش در امامزادگان بالا می‌رود.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در امامزادگان و بقاع متبرکه، گفت: رسانه‌ها هم باید مراسمهای مذهبی در امامزادگان را به‌خوبی منعکس کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با تاکید بر اینکه جریان کرونا بهانه‌ای شد که در کنار فعالیت فرهنگی، خدمات اجتماعی ادامه پیدا کند و سفره مردم را فراموش نکنیم، خاطرنشان کرد: پرچمِ کمک به مردم و خدمات اجتماعی در درون سازمان اوقاف بالا رفته و این نباید کمرنگ شود.

وی با اشاره به اینکه باید تدابیری اندیشیده شود که کمک به مردم ولو اندک، انجام شود، یادآور شد: محیط پیرامونی بقعه متبرکه بسیار مهم بوده و این نقطه هدف است؛ بقاع متبرکه باید در نقاط آسیب‌زا کمک حال مردم باشند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر