اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و استانداری خراسان شمالی/ظرفیت موقوفات در خدمت تأمین خواسته‌های مردم و تحقق فرمایشات رهبر انقلاب

تفاهم‌نامه سازمان اوقاف و استانداری خراسان شمالی/ظرفیت موقوفات در خدمت تأمین خواسته‌های مردم و تحقق فرمایشات رهبر انقلاب

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه و دکتر محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی پیش از ظهر امروز طی مراسمی در خصوص اجرای پروژه های کشاورزی، دامداری، گردشگری، تأمین مسکن ، اشتغال‌زایی و ... تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 سه شنبه 5 مرداد 1400   120  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مهدی خاموشی در اظهاراتی در حاشیه این مراسم گفت:مدتی است که مذاکراتی با استاندار خراسان شمالی در حوزه‌های مختلف در جریان است . اجرای پروژه‌های سیاحتی،زیارتی، درمانی ، کشاورزی و دامپروری و پروژه‌های موردنیاز استان مثل بسته بندی مواد پروتئینی و زنجیره‌هایی را که استان در سبد بهینه‌سازی عرضه محصولاتش نیاز دارد نهایی کرده‌ایم.
 
وی ادامه داد: مدت این تفاهم‌نامه سه سال است. انشاء الله سازمان اوقاف به تعهداتش در این مدت عمل خواهد کرد و به این تفاهم‌نامه به‌طور ویژه نگاه می‌کند. ما سرعت بعضی از اجراییات را در این چند سال اخیر مشاهده کردیم و کارکردی را که این تعامل می‌تواند برای منطقه داشته باشد خیلی مثبت می‌بینم.
 
دکتر محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی نیز در سخنانی گفت: اگر نگاه بلند و جدید رئیس سازمان اوقاف به موقوفات نبود تفاهم‌نامه‌ای که امروز امضا شد قطعاً اتفاق نمی‌افتاد. در این پروژه‌ها دو چیز مدنظر است یکی تأمین خواسته‌های مردم و دیگری تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری.
 
وی ادامه داد:تأمین مسکن و ایجاد اشتغال بر اساس مزیت‌های نسبی استان ازجمله موارد این تفاهم‌نامه است که نگاه کارشناسانه و تخصصی ریاست سازمان اوقاف و تعهد ایشان به مردم را نشان می‌دهد.
 
شجاعی یادآور شد: مقام معظم رهبری در سفر پربرکتی که در سال 91 به خراسان شمالی داشتند پیشران اقتصادی استان را بخش کشاورزی دانستند. بخش بزرگی از این تفاهم‌نامه هم در حوزه کشاورزی است.
 
وی همچنین به اهمیت دادن به حوزه‌های گردشگری و تأمین مسکن در این تفاهم‌نامه و پروژه 33 هکتاری اراضی امامزاده عباس اشاره کرد و افزود: مطمئنم که در آینده با همکاری مسئولان اوقاف استان گام‌های بلندی درزمینهٔ تأمین خواسته‌های مردم و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری برداشته خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر