اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

بیانیه هیئت داوران هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری/تنوع موضوعی آثارهنری ارائه شده یکی از نکات ارزشمند جشنواره

بیانیه هیئت داوران هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری/تنوع موضوعی آثارهنری ارائه شده یکی از نکات ارزشمند جشنواره

بیانیه هیئت داوران هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری در مراسم اختتامیه این جشنواره قرائت شد.

 یک شنبه 10 مرداد 1400   111  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بخشش از صفات بارز الهی است که خداوند متعال خودش را در قرآن کریم، با صفت بخشنده ترین و مهربان ترین توصیف نموده و همه انسانهای نیک سرشتی که زندگی خویش را به رضایت الهی نزدیک می کنند، بخشندگی و مهربان بودن از مهمترین صفات و خصوصیات رفتاری است که در آنها نمود پیدا می کند.

هفتمین جشنواره وقف چشمه همیشه جاری، جریان فرهنگ سازی بود که در تلاطم حوادث و رخدادهای اجتماعی، فرهنگی و هنری به زیبایی درخشید و به خلق آثاری منجر شد که در نوع خود بی نظیر و بی بدیل بود.

این رخداد سترگ که از آبان 99 آغاز و در فراز و نشیب شیوع ویروس کرونا از تب و تاب نیفتاد، با دریافت بیش از پنج هزار اثر از اقصی نقاط ایران اسلامی در 23 اردیبهشت 1400 به اوج رسید.

تنوع موضوعی آثارهنری ارائه شده در جشنواره، مبتنی بر تنوع آثار وقف در عرصه های مهم زندگی اعم از مسائل دینی و مذهبی، محیط زیست، امور اجتماعی، خیریه، درمان و سلامت، یکی از نکات ارزشمند این دوره از جشنواره بود که امید است این روند سوق-دادن آثار در عرصه های جدید از سنت حسنه وقف، در دستور کار هنرمندان قرار بگیرد.

گرایش به هویت دینی و ملی در بسیاری از آثار ارسالی به دبیرخانه مشهود بود و هیات داوران نیز، جشنواره وقف را عرصه تاملات اندیشه و تجربیات هنری برگرفته از تحولات فرهنگی انقلاب اسلامی دانسته و لزوم توجه هنرمندان عرصه های مختلف را به هویت ملی و دینی با پشتوانه ذخایر عظیم دینی یادآور شده و زمینه سازی برای بازآفرینی جلوه های جدید، متناسب با نیازهای انسان معاصر را، امری حیاتی می داند.

هیات داوران ضمن تقدیر از دبیرخانه مرکزی جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری که در برگزاری مداوم هفت دوره جشنواره و راه اندازی دبیرخانه های استانی، سایت دو زبانه و صفحه فعال مجازی، تلاش وافر داشته است، توفیق این جشنواره را در تداوم این موضوع دانسته تا در تمامی ایام سال هنرمندان، دانشگاهیان، انجمن ها و محافل فرهنگی و هنری از یافته های ارزشمند موجود در جریان سازی مستمر فرهنگی - هنری وقف بهره جویند.

پیشنهاد می شود وزارت محترم فرهنگ و ارشاد و سازمان اوقاف و امور خیریه و نهادهای فرهنگی و هنری، از آثار فاخر ارائه شده در این جشنواره که توسط هیات داوران برگزیده شده به هر شکل ممکن حمایت نمایند تا اصحاب فرهنگ و هنر در تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف و دیگردوستی، بیش از پیش تشویق شوند. پیشنهاد مهمتر اینکه مراتب تعامل و همکاری خود را در زمینه برگزاری بین المللی این جشنواره، ابراز داشته و در تعالی این فرهنگ دیرین انسانی، حرکتی جریان ساز ایجاد نماید.

هیات داوران بر فعالیت مستمر و کارشناسی شده از سوی معاونت محترم فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف نسبت به سرمایه گذاری در زمینه تولید آثار هنری در قالب برگزاری کارگاهها و نشست-های تخصصی با مضامین مادی و معنوی وقف و تاثیرات مصداقی وقف در زندگی آحاد جامعه، تاکید نموده و بر چاپ و انتشار این آثار برای عموم مردم این سرزمین فرهنگ و هنر مبادرت نماید.

هیات داوران هفتمین جشنواره سراسری وقف چشمه همیشه جاری سپاس خود را نسبت به عنایات ریاست محترم سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت محترم فرهنگی - اجتماعی این سازمان ابراز داشته و توجه روزافزون ایشان را به مقاصد عالی این جشنواره درخواست می نماید.

  مرداد ماه یک هزار و چهارصد
هیئت داوران هفتمین جشنواره ملی
     وقف چشمه همیشه جاری
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر