اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

حمایت سازمان اوقاف از ۳۵ هزار هیئت و مسجد در محرم ۱۴۰۰/ نمایشگاه «شمیم حسینی» در ۲۰۰ بقعه متبرکه برگزار می‌شود

حمایت سازمان اوقاف از ۳۵ هزار هیئت و مسجد در محرم ۱۴۰۰/ نمایشگاه «شمیم حسینی» در ۲۰۰ بقعه متبرکه برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، دومین نشست هم‌اندیشی ستایشگران اهل‌بیت (علیهم‌السلام) با ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (۱۱ مرداد) با حضور ذاکرین و مادحین اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تجریش برگزار شد.

 دوشنبه 11 مرداد 1400   149  0      

حجت‌الاسلام غلامرضا عادل معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در ابتدای این نشست اظهار کرد: ما در این نشست به‌صورت ویدئوکنفرانسی در خدمت ادارات کل اوقاف و امور خیریه و ذاکرین و مادحین در ۳۱ استان هستیم؛ ۳۰۰ نفر از ذاکرین و مادحین به‌صورت حضوری و مجازی (ویدئوکنفرانس) در این نشست حضور دارند.

وی با تاکید بر اینکه مهمترین مناسبت مذهبی ما ماه محرم است، افزود: از سال ۱۳۹۸ برای اینکه تمامی هیئات مذهبی به‌صورت عادلانه از عواید موقوفات بهره‌مند شوند، طرح شمیم حسینی را اجرا کردیم؛ ۱۲ هزار و ۶۵۶ هیئت و ۲ هزار و ۵۷۴ مسجد با مبلغ ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از این طرح بهره‌مند شدند؛ همچنین ۱۱۰ هیئت شاخص با مبلغ ۴ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این طرح بهره‌مند شدند و مورد حمایت قرار گرفتند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه در خصوص برگزاری طرح شمیم حسینی در سال ۱۳۹۹ تصریح کرد: در سال قبل با توجه به شیوع ویروس کرونا بیشتر به سمت تهیه بسته‌های ارزاق و توزیع این بسته‌ها رفتیم؛ بر همین اساس ۲۹۵ هزار بسته ارزاق (سبد معیشتی) به قیمت هر بسته ۵۰۰ هزار تومان از محل عواید موقوفات، ۹ میلیون و ۳۰۰ هزار بسته بهداشتی و ۲ میلیون و ۳۴۵ هزار پرس غذای گرم از محل عواید موقوفات و مشارکت خیرین با مبلغ ۱۰۲ میلیارد تومان توزیع شد.

حجت‌الاسلام عادل ادامه داد: در طرح اربعین حسینی ۱۳۹۹ نیز بیش از ۸۷ هزار سبد معیشتی، ۷۴۴ هزار بسته بهداشتی، ۶۷۲ هزار پرس غذای گرم از محل عواید موقوفات و مشارکت خیرین با مبلغ ۲۶ میلیارد تومان توزیع شد.

وی با بیان اینکه طرح شمیم حسینی با محوریت ۲۰۰ بقعه متبرکه در قالب نمایشگاه شمیم حسینی در محرم ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد، گفت: در محرم سال جاری از ۲۵ هزار هیئت مذهبی و ۱۰ هزار مسجد با مبلغ ۶۰ میلیارد تومان در قالب طرح شمیم حسینی حمایت خواهد شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه برای استقرار هیئات مذهبی در امامزادگان و بقاع متبرکه دستورالعمل‌هایی را تهیه کرده‌ایم، یادآور شد: تشکیل مجمع‌الذاکرین اهل‌بیت (علیهم‌السلام) در امامزادگان و بقاع متبرکه از برنامه‌های ما خواهد بود.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر