اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

برخی از مدیران و مسئولان حریم موقوفات را رعایت نمی‌کنند

برخی از مدیران و مسئولان حریم موقوفات را رعایت نمی‌کنند

مدیرکل اوقاف استان قم با اشاره به تخفیف یا بخشش اجاره موقوفات در قم به خاطر محدودیت‌های ناشی از کرونا، گفت: مردم به مسائل شرعی وقف حساس هستند و مراعات می‌کنند ولی متاسفانه برخی مسئولان و مدیران حریم وقف و موقوفات را رعایت نمی‌کنند.

 دوشنبه 1 شهریور 1400   253  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم اظهار کرد: محدودیت‌های کرونایی سبب شده است تا همچون گذشته، مجالس حسینی با حضور گسترده همه مردم برگزار نشود اما استفاده از فضای مجازی در این زمینه تا حدی تاثیرگذار بوده و جبران مافات کرده است.
وی تصریح کرد: همه ما دوست داریم در رکاب حضرت مهدی(عج) جانبازی کنیم و در مسیر حق و حقیقت گام برداریم؛ در واقعه می‌خواهیم تا با جان و مالمان ایشان را یاری کرده و یاری‌گر حضرت باشیم که یکی از راهکارهای این مسئله، وقف است زیرا موقوفات همیشه باقی می‌مانند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه صدها سال پیش موقوفاتی در ایران به ثبت رسیده‌اند که حالا از سوی ولی فقیه جامع الشرایط و به واسطه سازمان اوقاف از آنها در همان نیت‌های صورت گرفته استفاده می‌شود، تاکید کرد: این مسائل باید از سوی مداحان و پیرغلامان حسینی برای مردم گفته شود و عموم اقشار جامعه با ثمرات و برکات وقف آشنا شوند.
حجت‌الاسلام اسکندری با اشاره به کمک‌های صورت گرفته به اقشار مختلف جامعه از محل عواید موقوفات و خیرات در قم طی سال 1399، افزود: مبلغ ریالی این کمک‌ها حدود 190 میلیارد ریال بوده است؛ امسال هم این روند ادامه پیدا کرده و خواهد داشت؛ اداره اوقاف امین موقوفات است و تنها واسطه کار خیر بوده و هر آنچه صورت گرفته به همت خود مردم است.
وی با اشاره به تخفیف یا بخشش اجاره موقوفات در قم به خاطر محدودیت‌های ناشی از کرونا، گفت: البته برخی از کاسبان قم تاکید داشتند که حتما اجاره ملک موقوفه خود را بپردازند تا در مسیر نیت واقفان هزینه شود؛ ما اینچنین مردمی داریم که حریم وقف را حفظ می‌کنند ولی از برخی مسئولان گلایه داریم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم تاکید کرد: برخی از همین مسئولان، حریم وقف و موقوفات را رعایت نمی‌کنند و مسئولان ارشد هم از اداره کل اوقاف حمایت لازم را ندارند؛ این در حالی است که مردم عزیز ما با همه مشکلاتی که دارند، به‌شدت جهات شرعی و قانونی وقف را مراعات می‌کنند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر