اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

آغاز مرحله نخست چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در قم

آغاز مرحله نخست چهل و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم در قم

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان قم گفت: مرحله نخست (شهرستانی و استانی) چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در سطح استان قم از 9 تا 20 شهریورماه برگزار می‌شود.

 سه شنبه 9 شهریور 1400   85  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، سید محمد صالح‌نژاد رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم با اشاره به آغاز مرحله نخست چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم اظهار کرد: ثبت‌نام از علاقمندان به شرکت در این مسابقات طی روزهای 13 اردیبهشت تا 13 خردادماه امسال صورت گرفت و در استان قم حدود 900 نفر در رشته‌های مختلف از جمله قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ از پنج جزء تا کل، تفسیر، دعاخوانی و اذان نام‌نویسی کردند.
وی با بیان اینکه امسال شاهد افزایش سه برابری شرکت‌کنندگان در مسابقات سراسری قرآن کریم در استان قم بودیم، افزود: مسابقات خواهران از نهم شهریورماه به مدت چهار روز آغاز خواهد شد؛ مسابقات برادران هم به‌مدت سه روز و از هفدهم همین ماه در مجتمع فرهنگی امامزاده سید علی(ع) برگزار می‌شود.
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان قم تاکید کرد: مسابقات به‌صورت انفرادی، بدون حضور جمعیت و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی تدارک دیده شده و بر این اساس، زمان‌بندی دقیقی صورت گرفته و به شرکت‌کنندگان هم اعلام شده است.
صالح‌نژاد با بیان اینکه برگزیدگان این مرحله از مسابقات براساس کسب حد نصاب امتیاز و در دو مرحله نیمه نهایی و نهایی به سازمان اوقاف معرفی می‌شوند، گفت: با توجه به اینکه تعداد شهرستان‌های استان قم زیاد نیست، مراحل شهرستانی و استانی با هم تجمیع شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه نیمی از شرکت‌کنندگان در مسابقات مرحله نخست در سطح استان قم را خواهران تشکیل می‌دهند، خاطرنشان کرد: 500 نفر از متسابقین در استان قم در رشته تفسیر شرکت کرده بودند که مسابقه کتبی این رشته به‌صورت اینترنتی در سیزدهم مردادماه برگزار شده و مهرماه هم مرحله دوم آن برگزار خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر