اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

ضرورت هدایت موقوفات به‌سمت توسعه علمی کشور/ اهتمام جدی سازمان اوقاف بر تقویت جایزه البرز

ضرورت هدایت موقوفات به‌سمت توسعه علمی کشور/ اهتمام جدی سازمان اوقاف بر تقویت جایزه البرز

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر ضرورت هدایت موقوفات به‌سمت توسعه علمی کشور، گفت: ما بر تقویت این جایزه اهتمام جدی داریم ، باشد که دانشمندان از این فرصت برای ترویج علم استفاده کنند.

 جمعه 19 شهریور 1400   174  0      

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه امروز (۱۹ شهریور) در مراسم اعطای جایزه البرز ۱۴۰۰ که به‌صورت ویدئوکنفرانسی برگزار شد، اظهار کرد: مفتخرم که مراسم اعطای جایزه البرز در سال ۱۴۰۰ را برگزار می‌کنیم؛ امسال همزمان با پنجاه و نهمین سالگرد تأسیس بنیاد فرهنگی البرز از ۵۹ نخبه کشور شامل ۶ دانشمند و ۵۳ دانشجو، طلبه و مخترع تجلیل می‌شود.

وی با اشاره به اعطای ۲۶ میلیارد ریال به ۵۹ برگزیده جایزه البرز، گفت: در کنار یک جایزه ویژه ۱۵۰ میلیون تومانی به هر یک از دانشمندان برگزیده ۱۱۰ میلیون تومان، به هر یک از مخترعین برگزیده ۴۰ میلیون تومان و به هر یک از دانشجویان و طلاب برگزیده ۳۵ میلیون تومان اهدا می‌شود؛ در مراسم تجلیل از دانش‌آموزان نیز به ۵۹ دانش‌آموز برتر به هر یک از آنها مبلغ ۱۰ میلیون تومان اعطا خواهد شد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یادآور شد: مرحوم حسینعلی البرز در بدو انقلاب از امام راحل می‌خواهد که هیئتی را برای اداره موقوفه البرز بگمارند؛ از ابتدای انقلاب تاکنون این جایزه برگزار شده و سعی کرده‌ایم از نیت واقف منحرف نشویم؛ نکته مهم این است، هرچه از طریق جایزه البرز به برگزیدگان اعطا می‌شود از موقوفه البرز بوده و با استفاده از منافع موقوفه، این جوایز به نخبگان کشور اعطا می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی با تاکید بر ضرورت هدایت موقوفات به‌سمت توسعه علمی کشور، افزود: امروزه واقفان محترم به نیت توسعه علم کشور را اهمیت می‌دهند؛ ما نیز از همه واقفان تقاضا می‌کنیم که با وقف خود برای پیشرفت انقلاب و بومی‌سازی دانش و رفع تحریم‌ها تلاش کنند.

وی با اشاره به ضرورت مسئله علم‌آموزی از نگاه دین، گفت: «پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند که طلب علم واجب است»؛ در اینجا واجب عینی است، زیرا در حال حاضر نیازمند گسترش علم هستیم.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: ما بر تقویت این جایزه اهتمام جدی داریم و باشد که دانشمندان از این فرصت برای ترویج علم استفاده کنند.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر