اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

خدمات اجتماعی امامزادگان در دوران شیوع ویروس کرونا با شعار «بقاع تعطیل نیست» ادامه دارد

خدمات اجتماعی امامزادگان در دوران شیوع ویروس کرونا با شعار «بقاع تعطیل نیست» ادامه دارد

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه به تشریح خدمات اجتماعی امامزادگان و بقاع متبرکه در دوران شیوع ویروس کرونا پرداخت.

 دوشنبه 22 شهریور 1400   208  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان درباره ارائه خدمات اجتماعی امامزادگان و بقاع متبرکه در دوران شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه در دوران شیوع ویروس کرونا و در زمان تعطیلی اماکن مذهبی با شعار «بقاع تعطیل نیست» خدمات اجتماعی ارزشمندی را ارائه داده‌اند که این خدمات هنوز هم ادامه دارد.
وی ادامه داد: اجرای طرح «آرامش بهاری» در حوزه خیمه‌های معرفت به برپایی ایستگاه‌های سلامت تغییر کرد و در 279 بقعه کارگاه‌های تولید ماسک و لباس راه‌اندازی شد؛ بقاع متبرکه و امامزادگان در این مدت با تولید ماسک و طبخ غذا برای کادردرمانی بیمارستان‌ها و گروه‌های جهادی، خدمات ارائه می‌کردند.
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در ابتدای شیوع ویروس کرونا با توجه به اینکه گروه‌های جهادی در قالب مُبلغین نمی‌توانستند، خدمات‌رسانی کنند در زمینه تغسیل و تدفین اموات کرونایی کمک‌هایی را انجام دادند؛ همچنین در بیمارستان‌هایی که کمبود نیرو وجود داشت، توزیع دارو و پشتیبانی از سوی خدام افتخاری و مُبلغان صورت گرفت؛ در اغلب بقاع متبرکه استان‌ها نیز موکب راه‌اندازی شد و غذای نذری تبرکی توسط این مراکز پخش شد.
معممی مقدم افزود: تاکنون تعداد 28 میلیون و 530 هزار و 73 عدد ماسک تولید شده که از این تعداد 22 میلیون و 355 هزار و 473 عدد بین مردم توزیع شده و تعداد 6 میلیون و 174 هزار 600 عدد ماسک نیز در اختیار بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه 62 هزار و 270 دست گان تولید شده که به‌صورت رایگان بین بیمارستان‌ها توزیع شده است، گفت: تعداد 10 میلیون 179 هزار 188 پرس غذای گرم در بین بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌ها توزیع شده است؛ همچنین 3 هزار و 249 تخته پتو  و ملحفه در اختیار بیمارستان‌ها قرار داده شده است.
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه یک هزار و 425 چرخ خیاطی در تولیدی‌ها استفاده شده که بالای 90 درصد آنها توسط خیرین تهیه شده است، یادآور شد: میزان توزیع محلول ضدعفونی‌کننده بین مردم و مراکز درمانی (وایتکس، الکل و ...) 2 میلیون و 625 هزار و 565 لیتر بوده است.
معممی مقدم تاکید کرد: با توجه به درخواست هلال احمر 135 هزار و 49 تخت به‌صورت بالقوه و بالفعل برای نقاهتگاه و پذیرش بیماران کرونایی در بقاع متبرکه در شرایط بحرانی آماده و فراهم شده است.
وی با بیان اینکه تعداد 300 قلم کالا و تجهیزات پزشکی اعم از کپسول اکسیژن، دستگاه ونتیلاتور، دستگاه پلاسما فریز، دستگاه ضدعفونی و تب‌سنج تهیه و در مراکز درمانی توزیع شده است، خاطرنشان کرد: حدود 3 میلیارد تومان هزینه دارو و درمان به بیماران کرونایی و 6 میلیارد تومان کمک نقدی به بیمارستان‌های درگیر کرونا پرداخت شده است.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر