اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

حمایت سازمان اوقاف از ۳۵ شرکت دانش‌بنیان/ اوقاف با رعایت ضوابط شرعی و قانونی می تواند پیشران ساخت مسکن باشد

حمایت سازمان اوقاف از ۳۵ شرکت دانش‌بنیان/ اوقاف با رعایت ضوابط شرعی و قانونی می تواند پیشران ساخت مسکن باشد

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه از حمایت این سازمان از ۳۵ شرکت دانش‌بنیان خبر داد و گفت: اوقاف با رعایت ضوابط شرعی و قانونی می تواند پیشران ساخت مسکن باشد و در این زمینه به دولت کمک کند.

 چهارشنبه 24 شهریور 1400   43  0      

 به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس این سازمان در بازدید از موقوفات شهرستان مراغه درباره میزان رقبات وقفی در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ۱۹۷ هزار وقف و بیش از ۳ میلیون رقبه در کشور وجود دارد که دارای تقسیم‌بندی متفاوت شامل نیات درمان، آموزش، فرهنگی، دانش‌بنیان، مساجد و ... هستند.
 
وی تاکید کرد: هدف ما از سرکشی مستمر به موقوفات، بررسی چگونگی روند اجرا و مدیریت موقوفات به لحاظ حقوقی و میزان افرایش بهره‌وری موقوفات است.  
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه چگونگی عمل به نیت واقفین را یکی دیگر اهداف سرکشی به موقوفات عنوان کرد و افزود: پتانسیل زیادی در آذربایجان‌شرقی وجود دارد و یکی از بحث‌های مهم موقوفات مربوط به باغات است که از طریق معاونت بهره‌وری سازمان، شهر به شهر سرکشی می‌کنیم تا میزان بهره‌وری و بهینه‌سازی موقوفات مشخص شود.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی تصریح کرد: اوقاف می‌تواند در بحث مسکن با رعایت ضوابط شرعی و قانونی با قراردادن زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی، پیشران مسکن باشد و همچنین در بحث اشتغال، مواد غذایی و خوراک نیز می‌توانیم به‌عنوان پیشران، دولت را کمک کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر با ۳۵ شرکت دانش‌بنیان در حال همکاری هستیم و از آنها حمایت می‌کنیم، خاطرنشان کرد: در بحث شرکت‌های دانش‌بنیان، هر شرکتی که تجاری باشد، می‌تواند مشکلی از کشور را حل و ارز‌بری را حدف و تحریم را دور بزند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر