اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

به ازای هر پست مدیریتی  در کشور 72 شهید داده‌ایم / «اربعین» تجدید عهد عاشقان با امام حسین (ع) است

به ازای هر پست مدیریتی در کشور 72 شهید داده‌ایم / «اربعین» تجدید عهد عاشقان با امام حسین (ع) است

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با تاکید بر اینکه ما امروز مدیون خون شهدا هستیم، گفت: ما در کشور 3 هزار صندلی برای پُست‌های مدیریتی داریم؛ آمار شهدا نیز 214 هزار شهید است؛ یعنی برای هر صندلی 72 شهید داده‌ایم؛ این یعنی در هر پُست و سِمتی که هستیم باید مدیون خون شهدا باشیم.

 یک شنبه 4 مهر 1400   119  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام سیدناصرالدین نوری‌زاده معاون امور مجلس و استان‌های این سازمان امروز (4 مهر) در مراسم عزاداری اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در نمازخانه سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد، اظهار کرد: تمامی عبادات برای انقطاع از غیر خدا بوده و اوج این انقطاع نیز جهاد در راه خداست؛ در واقع اوج تقوا، انقطاع از غیرخدا و متصل شدن به خداست.

وی با بیان اینکه مجاهد در راه خدا انگار هیچ تعلقی نسبت به هیچ چیز حتی جانش ندارد، تاکید کرد: زندگی دنیا، چیزی جز فریب نیست؛ کسانی در این دنیا برنده‌اند که تعلقی نسبت به دنیا پیدا نکنند.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه شهدای عزیز ما کسانی بوده‌اند که از همه چیزشان برای ارزش‌های دین گذشتند، افزود: به برکت جهاد در راه خدا، مومنین واقعی شناخته می‌شوند و دین، قیامت و ارزش‌های الهی معنا پیدا می‌کنند.

حجت‌الاسلام نوری‌زاده با بیان اینکه مجاهد در راه خدا، درجه‌ای را در پیشگاه خداوند پیدا می‌کند که با درجات دیگر متفاوت است، گفت: امروز هر جا که مجاهدین در راه خدا را می‌بینیم باید برای آنها ارزش قائل شویم؛ بنابراین رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، جانبازان، ایثارگران و بسیجیان و خانواده‌های شهدا برای ما عزیز هستند.

وی با تاکید بر اینکه ما امروز مدیون خون شهدا هستیم، افزود: ما در کشور 3 هزار صندلی برای پُست‌های مدیریتی داریم؛ آمار شهدا نیز 214 هزار شهید است؛ یعنی برای هر صندلی 72 شهید داده‌ایم؛ این یعنی در هر پُست و سِمتی که هستیم باید مدیون خون شهدا باشیم.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به فرارسیدن اربعین حسینی، تصریح کرد: امام حسین (ع) جان و روح شریفش را فدا کرد که بشریت را از گمراهی‌ها و جهالت‌ها خارج کند؛ امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است.

حجت‌الاسلام نوری‌زاده با بیان اینکه به تعبیر آیت‌الله جوادی آملی اربعین جامعه ما را جامعه کرده است، تاکید کرد: اربعین تجدید عهد عاشقان ابا عبدالله‌ الحسین (ع) با مرام ایشان است؛ در واقع «اربعین» تجدید عهد عاشقان با امام حسین (ع) است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین (ع) خلاصه همه خوبی‌ها، ارز‌ش‌ها و تمامی مقامات معنوی است، افزود: همانطور که تقوا یا توبه سبب وجاهت می‌شود، زیارت و محبت امام حسین (ع) نیز سبب وجاهت و محبوبیت است؛ بنابراین کسی که به زیارت سیدالشهدا (ع) برود در پیشگاه خداوند ارزشمند می‌شود.

معاون امور مجلس و استان‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به روایاتی در خصوص ارزش زیارت قبر مطهر امام حسین (ع)، خاطرنشان کرد: زائر امام حسین (ع) در پیشگاه خداوند وجاهت و محبوبیت پیدا می‌کند؛کسی که به زیارت امام حسین (ع) برود، مثل این است که خدا را در عرش زیارت کرده است.

حجت‌الاسلام نوری‌زاده در پایان یادآور شد: کسی که موانعی پیش آمده و نتوانسته تا اربعین حسینی به زیارت برود، به واسطه نیتی که کرده، ثواب زیارت را برای او خواهند نوشت. 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر