اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

«وقف» الگویی برای توسعه پایدار/ سنت حسنه «وقف» باعث ایجاد «عدالت اجتماعی» می‌شود

«وقف» الگویی برای توسعه پایدار/ سنت حسنه «وقف» باعث ایجاد «عدالت اجتماعی» می‌شود

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه «وقف» را الگویی برای توسعه پایدار دانست و گفت: سنت حسنه «وقف» باعث ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فاصله اقتصادی و طبقاتی میان مردم می‌شود.

 چهارشنبه 14 مهر 1400   81  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های این سازمان با تاکید بر لزوم ارتقا و افزایش عدالت اجتماعی، اظهار کرد: این مهم نیازمندِ چشم‌پوشی از منافع شخصی است و انگیزه‌های دینی نیاز دارد؛ سنت حسنه «وقف» باعث ایجاد عدالت اجتماعی و کاهش فاصله اقتصادی و طبقاتی میان مردم می‌شود؛ دین اسلام با وضع زکات و خمس، قصد کم کردن فاصله‌ طبقاتی در جامعه را دارد و سنت حسنه «وقف» در زمره این امور قرار دارد.
 
وی «وقف» را الگویی برای توسعه پایدار دانست و تاکید کرد: در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در حوزه اشتغال پایدار، راه‌اندازی بازارچه‌های خیریه، احداث گلخانه، راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی در بقاع متبرکه و ایجاد مشاغل خانگی ایجاد شده است.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در تعریف وقف کردن گفت: آن چیزی قابل وقف است که نسبت بدان مالکیت داشته باشیم و سپس نیت فرد واقف باید بر مبنای خدمات اجتماعی، علمی، حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و یا ... باشد و مشخص کند که تولیت این موقوفه با خود او و یا فردی دیگر و نیز با سازمان اوقاف است یا خیر.
 
معممی مقدم آخرین حلقه وقف را ثبتِ موقوفه مورد نظر در دفاتر اسناد دانست و افزود: ملکِ وقفی نیز به‌نام سازمان اوقاف و امور خیریه ثبت نمی‌شود و با عنوان وقف به ثبت می‌رسد.
 
وی با بیان اینکه سفره وقف وسیع است، خاطرنشان کرد: وجود 6 هزار مدرسه وقفی تنها گوشه‌ای از خدمات وقف به جامعه است؛ در زمان کرونا نیز 2 میلیون سبد غذایی به مردم نیازمند و آبرومند تقدیم کردیم و در حوزه آموزش و پرورش و دارو و درمان نیز حمایت‌هایی داشته‌ایم.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر