اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

جایزه البرز نقش مهمی در اعتلای هویت ملی کشورمان دارد/ برگزیدگان جایزه البرز ۱۴۰۰ دانش آموزی، آبان ماه تقدیر می‌شوند

جایزه البرز نقش مهمی در اعتلای هویت ملی کشورمان دارد/ برگزیدگان جایزه البرز ۱۴۰۰ دانش آموزی، آبان ماه تقدیر می‌شوند

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیر کل جایزه البرز تاکید کرد : امروز جایزه البرز نقش مهمی در اعتلای هویت ملی کشورمان دارد چرا که این جایزه دارای سابقه ای طولانی، فراگیر در کل کشور و فارغ از سن و جنسیت و قومیت و موقعیت جغرافیایی، تمامی آحاد جامعه (دانش آموزان تا دانشمندان) را در خود جای داده است.

 جمعه 16 مهر 1400   65  0      


آیین افتتاحیه انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۰ در بخش دانش آموزی امروز جمعه ۱۶ مهر ماه به همت بنیاد فرهنگی البرز با حضور جمعی از مسوولان سازمان اوقاف و امور خیریه ، اعضای هیئت امنای بنیاد فرهنگی البرز ، نخبگان علمی ، فرهیختگان، استادان ، پیشکسوتان و چهره های ماندگار آموزش و پرورش برگزار شد .

حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و دبیر کل جایزه البرز با بیان اینکه اهتمام و تلاش لازم برای برگزاری مراسم ملی جایزه البرز با شانیتی متناسب با منزلت نخبگان فرهیخته این مرز و بوم صورت گرفته است، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های انجام گرفته گامی موثر در جهت تعالی کشورمان برداشته باشیم.

وی جایزه البرز را برخاسته از ایمان، انگیزه و اراده دانست و تصریح کرد: امیدواریم این جایزه راهنما و شوق آفرین باشد و موجب تقویت روحیه و اراده دانش پژوهی جامعه علمی شود. بی شک این رسالت عظیم با حمایت و یاری انسان های فرهیخته که دل در گرو فرهنگ و تمدن ایران عزیز دارند محقق شده است.

دبیر کل جایزه البرز با بیان اینکه جایزه البرز معروف به نوبل ایرانی ریشه ای ۶۰ ساله دارد که نشات گرفته از اندیشه و نیت پاک زنده یاد حسین علی البرز است، گفت: مرحوم البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی همه اموال خود را با تأسیس بنیاد فرهنگی البرز به منظور توسعه فرهنگ علم و دانش و حمایت از دانشمندان ، مخترعان، دانشجویان و دانش آموزان برتر کشور وقف کردند تا برای تسکین آلام بشری ، رفاه زندگی انسانی و ارتقای حیثیت ایرانی در جامعه جهانی ، عزت و افتخار کسب کنند و حال بیش از نیم قرن از اقدامی که مرحوم البرز بنا نهاده می گذرد و تاکنون چندین هزار نفر از نخبگان و پژوهندگان علمی و فرهنگی مورد تشویق و حمایت این بنیاد قرار گرفته اند.

به گفته ارشدی ، امروز جامعه ما بیش از هر زمان دیگری نیازمند ترویج ایده و اندیشه شخصی همانند زنده یاد البرز است تا خیرین و واقفین بیشتری در مسیر پیشرفت علمی گام بردارند تا از این رهگذر ، شاهد شکوفایی هر چه بیشتر استعداد نخبگان علمی کشور و اعتلای نام ایران عزیز باشیم .

وی افزود: امروز جایزه البرز نقش مهمی در اعتلای هویت ملی کشورمان دارد چرا که این جایزه دارای سابقه ای طولانی، فراگیر در کل کشور و فارغ از سن و جنسیت و قومیت و موقعیت جغرافیایی، تمامی آحاد جامعه (دانش آموزان تا دانشمندان) را در خود جای داده است .

ارشدی تصریح کرد: جایزه البرز به دلیل ماهیت و بنیان وقفی خود، ریشه در اعتقادات دینی مردم دارد؛ از این رو اعتبار دهی مناسب به این جایزه موجب ارتقای سطح علمی کشور از طریق تشویق نوجوانان و جوانان به تحصیل علم و تجلیل از مقام عالم خواهد شد .

مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز به شیوه اجرای نیت واقف از طریق برگزاری سالانه همایش های ملی در دو بخش دانش آموزی و دانشگاهی اشاره کرد و افزود : در سال جاری مقارن با پنجاه و نهمین سالگرد تاسیس بنیاد البرز، مراسم جایزه البرز ۱۴۰۰ در بخش دانشگاهی با هدف تجلیل از ۵۹ نفر از دانشمندان ،نواوران، دانشگاهیان و حوزویان برتر سراسر کشور در روز جمعه ۱۹ شهریور ماه برگزار شد و تمهیدات برگزاری جایزه البرز در بخش دانش آموزی نیز با هدف تقدیر از دانش آموزان برتر پایه های نهم و دوازدهم سراسر کشور در رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی ، علوم انسانی و معارف اسلامی ، فنی و حرفه ای و کارو دانش در آبان ماه سال جاری در دستور کار قرار دارد.

وی به آیین داوری و انتخاب جایزه البرز ۱۴۰۰ دانش آموزی که امروز جمعه با حضور ۳۰ نفر از چهره های علمی و اساتید و معلمان پیشکسوت و ممتاز کشور برگزار شد اشاره کرد و افزود : برگزیدگان نهایی طی مراسمی در آبان ماه امسال مورد تقدیر قرار می گیرند که امیدواریم این افراد بیش از پیش در عرصه های علمی و فرهنگی برای اعتلای ایران عزیز بدرخشند .

دبیر کل جایزه البرز یادوخاطره زنده یاد حسینعلی البرز را گرامی دانست و از سازمان های همکار اعم از اوقاف و امور خیریه ، بنیاد ملی نخبگان ، وزارت آموزش و پرورش ، ادارات کل استانی آن وزارتخانه و سازمان استعدادهای درخشان که در راستای تعیین برگزیدگان همراهی و همکاری داشته اند تقدیر کرد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر