اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

برگزاری نشست «مجمع خیرین سلامت» با رئیس سازمان اوقاف/ شرفخانی: مساحت رقبات با نیت بهداشت و درمان 10 میلیون متر مربع است

برگزاری نشست «مجمع خیرین سلامت» با رئیس سازمان اوقاف/ شرفخانی: مساحت رقبات با نیت بهداشت و درمان 10 میلیون متر مربع است

رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در نشست صمیمی مجمع خیرین سلامت با حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی با اشاره به اینکه مساحت رقبات با نیت بهداشت و درمان 10 میلیون متر مربع است، گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه به‌همراه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌دنبال تعیین تکلیف وضعیت تمامی مرکز درمانی خیریه و موقوفه است.

 سه شنبه 20 مهر 1400   170  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، نشست صمیمی مجمع خیرین سلامت با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه (امروز 20 مهر) در ساختمان شهید سلیمانی این سازمان برگزار شد.

در ابتدای این نشست، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه به بیان نکاتی در خصوص موقوفات درمانی کشور و همچنین ضرورت ترویج وقف در عرصه سلامت و بهداشت ودرمان پرداخت.

در ادامه این نشست، حجت‌الاسلام احمد شرفخانی رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: در بحث اجرای نیات واقفین در یک سال و نیم اخیر، برای 102 هزار و 300 نفر با 214 میلیارد تومان مساعدت در عرصه درمانی انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه مساحت رقبات با نیت بهداشت و درمان 10 میلیون متر مربع است، یادآور شد: در بحث تجهیزات پزشکی، 96 میلیارد تومان تجهیزات پزشکی از درآمد موقوفاتی که برای این موضوع وقف شده، برای مراکز درمانی خریداری شده است.

رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه ما در کل کشور 208 هزار موقوفه داریم، افزود: از این تعداد موقوفه، 3 هزار و 136 موقوفه مرتبط با موضوع سلامت است که یک هزار و 705 موقوفه مرتبط با دارو و درمان،678 موقوفه مرتبط با مراکز درمانی و 753 موقوفه مرتبط با مراکز درمانی خاص و آسایشگاهی است.

حجت‌الاسلام شرفخانی با اشاره به وجود یک میلیون و 400 هزار رقبه در کشور، تصریح کرد: از این تعداد رقبات، 297 هزار و 414 رقبه مربوط به موقوفات مرتبط با عرصه سلامت هستند که از این تعداد 162 هزار رقبه برای موضوع دارو و درمان، بیش از 67 هزار رقبه برای مراکز درمانی و بیش از 67 هزار رقبه برای مراکز درمانی خاص و آسایشگاهی وقف شده است.

وی گفت: براساس تبادل اطلاعاتی که بین سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شده، تعداد یک هزار و 127 مراکز درمانی خیریه و موقوفه احصاء شده که شامل 133 بیمارستان، 402 درمانگاه، 237 مرکز بهداشتی، 41 پایگاه بهداشت، 270 خانه بهداشت، دو داروخانه، دو مرکز جراحی، سه مرکز توانبخشی، سه مرکز آزمایشگاهی، 14 مرکز فوریت‌های پزشکی، 20 مرکز اداری و آموزشی حوزه سلامت است.

رئیس مرکز امور خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: اقداماتی در خصوص انعقاد تفاهم‌نامه با وزارت بهداشت انجام شده و پلت‌فرمی طراحی شده است که بتوانیم رصدی را در عرصه عملکردی مراکز درمانی خیریه و موقوفه داشته باشیم.

حجت‌الاسلام شرفخانی در پایان خاطرنشان کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به‌همراه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به‌دنبال تعیین تکلیف وضعیت تمامی مرکز درمانی خیریه و موقوفه است.

در ادامه دکتر نامی رئیس هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت گفت: با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی در راس سازمان اوقاف و امور خیریه، اتفاقات خوبی در این مجموعه افتاده است و این سازمان در بخش تولید و و فناوری‌های جدید، سهم مهمی دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر