اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

سازمان اوقاف در حوزه تکنولوژی بسیار عالی وارد شده است

سازمان اوقاف در حوزه تکنولوژی بسیار عالی وارد شده است

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه تکنولوژی بسیار عالی وارد شده است؛ نمونه‌اش سرمایه‌گذاری در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان در باغ عقیق کرج که در حال حاضر چندصد جوان در حوزه تکنولوژی آنجا کار می‌کنند؛ این همان فرهنگ است که باعث «توسعه» می‌شود.

 چهارشنبه 21 مهر 1400   137  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری امروز (21 مهر) در همایش ملی یاوران وقف اظهار کرد: یک‌زمانی فکر می‌کردیم «توسعه» مفهوم سخت‌افزاری دارد، بنابراین برای اینکه «توسعه» پیدا کنیم، کارخانه می‌ساختیم؛ در دوره‌ای این مبنای «توسعه» بود، اما بعد از گذشت چند سال مشاهده کردیم، پروژه‌هایی که برای آنها هزینه شده بدون فعالیت شدند تا اینکه به این نتیجه رسیدیم که مهم تفکرات و اندیشه‌هاست.
 
وی با بیان اینکه «توسعه» بیش از هر چیز یک مفهوم فرهنگی است، تصریح کرد: اگر فرهنگ درست شود، سخت‌افزار هم درست می‌شود؛ جایی که امروز هستیم، نشان‌دهنده یک پیشرفت فرهنگی است که اتفاق افتاد؛ این مرکز به یک مرکز نوآوری تبدیل شده که در آن اشتغال ایجاد شود؛ این سرمایه‌هایی که داریم باید در اختیار جوانان قرار بگیرد که بتوانند نوآوری داشته باشند و بعد از آن واقفان نیز ببیند که سرمایه‌شان چندین برابر شده است.
 
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: به ما انتقاد می‌شود که این همه در حوزه تکنولوژی کار می‌کنید در حوزه علوم انسانی چه کارکرده‌اید؟؛ باید این سوال را از دانشمندان علوم انسانی بپرسیم که خیلی خوب است تا کتابخانه داشته باشیم اما نباید انیمیشن‌ها و اسباب‌بازی‌های فرزندانمان ساخت کشورهای دیگر باشد.
 
ستاری تاکید کرد: تجاری‌سازی بحث مهمی است و ما نیاز داریم تا تجاری‌سازی علوم انسانی را توسعه دهیم؛ این همه جوان و این همه تکنولوژی که داریم، باید در حوزه تولید محتوا انقلاب به پا کنیم؛ پلت‌فرم‌ها یا زیرساخت‌هایی که در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایجاد شده، باید زیرساخت تجاری جامعه را ارتقاء دهند؛ موقعی این فعالیت‌ها تاثیرگذار است که فرزندانمان اسباب‌بازی‌های ایرانی را ترجیح دهند و یا افراد برای اینکه فیلم ببینند، حاضر باشند که بلیط تهیه کنند؛ این پیشرفت‌ها احتیاج به روش‌هایی دارد که بشود آنها را تجاری‌سازی کرد.
 
وی یادآور شد: فعالیت‌هایی را در زمینه احیای بافت‌های فرسوده در دستور کار داریم و جوان‌ها می‌توانند روی این موضوع کار کنند؛ در همین شهر تهران محلاتی با این اقدام احیاء شدند و مردم در این مراکز زندگی می‌کنند.
 
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه در حوزه تکنولوژی بسیار عالی وارد شده است؛ نمونه‌اش سرمایه‌گذاری در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان در باغ عقیق کرج که در حال حاضر چندصد جوان در حوزه تکنولوژی آنجا کار می‌کنند؛ این همان فرهنگ است که باعث «توسعه» می‌شود.
 
ستاری با بیان اینکه «توسعه» را همیشه از سخت‌افزار شروع کرده‌ایم، در حالیکه پیش از آن باید توسعه فرهنگی پیدا می‌کردیم، خاطرنشان کرد: ما کشور ریشه‌داری هستیم که چند هزار سال تاریخ داریم و باید مدل‌های بومی خودمان را توسعه دهیم؛ می‌توانیم از سایر کشورها ایده بگیریم، اما زیست‌بوم خودمان را داریم؛ باید روی اینها کار کنیم و ایده‌های خودمان را تجاری‌سازی کنیم.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر