اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

«وقف» پشتوانه اصلی حرکت‌های علمی در کشور است

«وقف» پشتوانه اصلی حرکت‌های علمی در کشور است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچم حمایت از مسائل علمی و دانش‌بنیان‌ها را برافراشته‌اند و «وقف» نیز می‌تواند تقویت‌کننده این مسیر باشد، گفت: ما اگر سابقه سنت حسنه «وقف» را پس از ورود اسلام به ایران مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم که پشتوانه اصلی حرکت‌های علمی در کشورمان وقف بوده است.

 چهارشنبه 28 مهر 1400   90  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام عباس اسکندری مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با حضور در نمایشگاه «دستاوردهای نهاد وقف» و بازدید از شرکت‌های دانش‌بنیان اظهار کرد: ما اگر سابقه سنت حسنه «وقف» را پس از ورود اسلام به ایران مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌شویم که پشتوانه اصلی حرکت‌های علمی در کشورمان وقف بوده است؛ بویژه در دو مقطع حکومت آل بویه و حکومت صفویه این اتفاق افتاده است.
 
وی تصریح کرد: تولید علم و گسترش علم نیاز به منابع مالی پایدار دارد که دولت‌ها نمی‌توانند این منابع پایدار را تامین کنند؛ منابع مالی پایدار باید تکیه‌اش به مردم باشد و پایداری این منبع مردمی نیز منحصرا در وقف وجود دارد.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی پرچم حمایت از مسائل علمی و دانش‌بنیان‌ها را برافراشته‌اند و وقف نیز می‌تواند تقویت‌کننده این مسیر باشد، تاکید کرد: در عصر حاکمیت ولایی و جمهوری اسلامی باید از نظر علمی به گونه‌ای حرکت کنیم که در دنیا زبانزد باشیم؛ یعنی انقلاب اسلامی و نظام ولایی ما اقتضا می‌کند در این زمان که شرایط فراهم است، به‌عنوان یک کشور پیشتاز در مسائل علمی در عرصه جهانی حضور داشته باشیم.
 
حجت‌الاسلام اسکندری خاطرنشان کرد: در سه سال اخیر با مدیریت دکتر خاموشی در سازمان اوقاف و امور خیریه با توجه به نبوغ و تجربه ایشان در زمینه حمایت از دانش‌بنیان‌ها، حرکتی آغاز شده که امیدوارکننده است.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر