اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

هزینه 113 میلیاردی اجرای نیات موقوفات استان یزد از ابتدای سال 1400

هزینه 113 میلیاردی اجرای نیات موقوفات استان یزد از ابتدای سال 1400

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان يزد از هزینه کرد 113 میلیارد ریالی طی هفت ماه اخير از عواید و درآمدهای موقوفات استان خبر داد و گفت: موقوفات استان داراي 700 نيت متفاوت در حوزه‌هاي مختلف است كه نیات مذهبی با بیش از 48 میلیارد ریال و نیات خیریه با بیش از 30 میلیارد ریال بیشترین سهم اجرای امینانه نیات موقوفات را به خود اختصاص داده‌اند.

 سه شنبه 4 آبان 1400   76  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام حسين زارع‌زاده مهريزي مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان يزد از هزینه کرد 113 میلیارد ریالی طی هفت ماه اخير از عواید و درآمدهای موقوفات استان خبر داد.
 
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر اجرای دقیق نیات واقفین تاکید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است تا موقوفاتی را که به‌عنوان امانت در اختیار دارد را طبق نیات واقفین نیک‌اندیش عمل کند.
 
مديركل اوقاف و امور خيريه استان يزد تصریح کرد: اجرای امینانه نیات، امانت‌داری موقوفات، جلوگیری از طمع‌ورزی به موقوفات و ترویج فرهنگ وقف با نیت‌های به‌روز از اولویت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه است.
حجت‌الاسلام زارع‌زاده ادامه داد: موقوفات استان داراي 700 نيت متفاوت در حوزه‌هاي مختلف است كه نیات مذهبی با بیش از 48 میلیارد ریال و نیات خیریه با بیش از 30 میلیارد ریال بیشترین سهم اجرای امینانه نیات موقوفات را به خود اختصاص داده‌اند.
 
وی با اشاره به اینکه حدود 60 درصد موقوفات استان یزد مرتبط با سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع) است، افزود: با توجه به اينكه حفظ و عين موقوفه در رأس اجراي نيات موقوفات است، بخشي از درآمد موقوفات جهت احياء و آباداني رقبات موقوفات هزينه شده است.
 
مديركل اوقاف و امور خيريه استان يزد در پايان به گرايش مجموعه اوقاف به علم و فناوري اشاره كرد و یادآور شد: باید از سوی نخبگان در حوزه‌های دانش‌بنیان، طرح‌هایی با توجیه اقتصادی و برای رشد و توسعه استان تعریف شود و با توجه به ظرفيت عالي موقوفات بتوانيم در جهت پيشرفت جامعه قدمي موثر برداشته و از ايده‌پردازان نخبه در حوزه‌هاي مختلف علمي حمايت کنیم.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر