اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

وجود «امین» برای موقوفات باعث افزایش بهره‌وری می‌شود

وجود «امین» برای موقوفات باعث افزایش بهره‌وری می‌شود

رئیس سازمان اوقاف با اعطای حکم امنای موقوفات شاخص در هرمزگان، گفت: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات، باعث افزایش بهره‌وری موقوفات می‌شود.

 چهارشنبه 12 آبان 1400   157  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در  جلسه شورای اداری استان هرمزگان اظهار کرد: قانون به اوقاف اجازه نصب امین برای موقوفات را داده است و وجود مباشر و امین برای موقوفات باعث بهره‌وری بیشتر موقوفات می‌شود.
 
وی تاکید کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه نقش هادی و ناظر دقیق بر موقوفات را برعهده دارد و تعیین امین در ابتدا برای موقوفات شاخص و بزرگ در حال انجام است و سپس به سایر موقوفات در کشور تسری پیدا می‌کند.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه افزود: امنای موقوفات می‌توانند در موقوفاتی که دارای آب و اراضی کشاورزی هستند، استخر احداث کنند و با این کار سطح اراضی تحت کشت را افزایش دهند.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی: پرورش دام سبک و سنگین در اراضی موقوفه و تامین علوفه دام از اراضی کشاورزی همان موقوفه، یکی دیگر از اقداماتی است که می‌توان در راستای افزایش بهره‌وری موقوفات انجام داد، لذا به کارگیری معتمدین بومی به‌عنوان امین موقوفات نقش موثری در احیای موقوفات دارد.
 
گفتنی ات، موقوفات استان هرمزگان به 12 بلوک تقسیم شد و تاکنون 29 نفر به‌عنوان امنای موقوفات استان انتصاب شده‌اند که احکام 6 نفر از امنای بندرعباس توسط ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه طی مراسمی اعطا شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر