اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

پیشرفت چشمگیر سازمان اوقاف در زمینه تولید

پیشرفت چشمگیر سازمان اوقاف در زمینه تولید

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با آیت‌الله اشرفی شاهرودی با بیان اینکه سه‌گذاره حفظ موقوفات، افزایش منافع آن و نیات واقفین برای این سازمان دارای اهمیت است، گفت: سازمان اوقاف در زمینه تولید نسبت به گذشته اقداماتی خوب را انجام داده و پیشرفت چشمگیری داشته است.

 شنبه 15 آبان 1400   128  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در دیدار با آیت‌الله اشرفی شاهرودی استاد عالی درس خارج حوزه علمیه خراسان، اظهار کرد: برای توسعه وقف و درآمدزایی باید مقدماتی نسبت به بسیاری از کارها فراهم شود؛ در خصوص پیشرفت کشور نیز ما باید تولیدکننده باشیم و سازمان اوقاف در زمینه تولید نسبت به گذشته اقداماتی خوب را انجام داده و پیشرفت چشمگیری داشته است.
 
وی با بیان اینکه سه‌گذاره حفظ موقوفات، افزایش منافع آن و نیات واقفین برای سازمان اوقاف و امور خیریه دارای اهمیت است، افزود: ما در اوقاف برای جلوگیری از مصرف زیاد پول، 50 درصد منافع موقوفه را صرف خود موقوفه کردیم چراکه معتقدیم باید به موقوفه رسیدگی شود؛ اگر زراعی است زیر بار ببریم یا تجاری، مدرسه و بیمارستان است، خوب نگهداری کنیم و تجهیزات آن را تعمیر کنیم.
 
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اینکه ما می‌گوییم 50 درصد اجرای نیت عمل شود و مابقی برای حفظ‌العین و افزایش منافع هزینه شود، تصریح کرد: تاریخ نشان می‌دهد به موقوفات آنگونه که باید رسیدگی نشده است؛ از این رو ما رژیم اجاره‌داری را عوض کردیم و به‌سمت مشارکت رفته‌ایم.
 
حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی یادآور شد: طی قراردادی با وزرات راه و شهرسازی، مقرر شد که در راستای اجرای طرح مسکن ملی، بسیاری از زمین‌های حاشیه شهرها با قابلیت تبدیل شدن به مسکن، به این وزارتخانه تحویل داده شود.
 
وی با بیان اینکه وقف خیلی قدرتمند است اما به شرطی که مکانیزم اداره آن صحیح باشد، تاکید کرد: زمانیکه وقفی صورت می‌گیرد، واقف باید نسبت به موقوفه خود هزینه کند، حقوق ثبت آن و شناسه ملک را درست کند تا در آینده دچار مشکل نشود.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر