اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

کمک‌هزینه درمانی 214 میلیارد تومانی سازمان اوقاف و امور خیریه

کمک‌هزینه درمانی 214 میلیارد تومانی سازمان اوقاف و امور خیریه

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه از کمک‌هزینه درمانی 214 میلیارد تومانی این سازمان برای 102 هزار و 300 نفر خبر داد.

 دوشنبه 17 آبان 1400   159  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم افتتاحیه سومین مرحله از هشتمین دوره طرح زائران رضوی که با هدف تکریم و تجلیل از کادر درمانی کرونا و مُبلغان جهادی فعال در عرصه سلامت در مشهد برگزار شد، با اشاره به اینکه 25 درصد ظرفیت‌های بیمارستانی و درمانی کشور موقوفه است، اظهار کرد: ظرفیت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و نهاد وقف در حوزه درمانی بسیار زیاد است، بطوریکه با اجرای نیات واقفان در یک سال و نیم اخیر برای 102 هزار و 300 نفر، 214 میلیارد تومان کمک‌هزینه درمانی پرداخت شد.
 
وی افزود: در کل کشور 207 هزار موقوفه داریم که از این تعداد 3 هزار و 136 موقوفه مرتبط با سلامت، یک هزار و 705 موقوفه مربوط به دارو و درمان، 678 موقوفه مرتبط با مراکز درمانی و 753 موقوفه مربوط به مراکز درمانی خاص و آسایشگاهی است.
 
مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه بین نهاد وقف و وزارت بهداشت ارتباطی وسیع، محکم و استوار وجود دارد، تصریح کرد: براساس تبادل اطلاعاتی که بین سازمان اوقاف و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام ‌شده است، ما یک هزار و 127 مرکز درمانی خیریه و موقوفه داریم که از این تعداد 133 مرکز بیمارستان و 402 مرکز درمانگاه و 270 مرکز خانه بهداشت است.
 
معممی مقدم خاطرنشان کرد: به حوزه کالبدی و فیزیکال اماکن وقفی توجه شده ‌است، اما تاکنون به حوزه نرم‌افزاری این ظرفیت‌های درمانی و بهداشتی توجه نشده ‌است که در این راستا اعزام کادر بهداشت و درمان اولین قدم برای توجه و تعامل با جامعه هدف بیمارستان‌ها و درمانگاه‌های وقفی است.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر