اخبار سازمان اوقاف

گروههای اخبار
گفت‌و‌گو
پیوندهای ویژه
پربازدیدترین اخبار
  • امروز
  • دیروز
  • هفته
  • ماه

امروز

دیروز

هفته

ماه

میز خدمت الکترونیکی

پورتال جدید سازمان اوقاف وا مور خیریه

زائران رضوی

 راهبردها و  روال ها ی سازمان اوقاف  امور خیریه در حوزه دولت الکترونیکی

مهر تحصیلی

شمیم خدمت

شماره کارت به منظور واریز کمک های نقدی

فرهنگنامه فقهی و حقوقی وقف

سامانه شکایات

33 مسجد و امامزاده در پی وقوع زلزله هرمزگان آسیب دید

33 مسجد و امامزاده در پی وقوع زلزله هرمزگان آسیب دید

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان گفت: به‌دنبال وقوع زلزله‌های شدید و نسبتا طولانی، 30 مسجد و سه آستان مقدس امامزاده در این استان آسیب دید.

 سه شنبه 25 آبان 1400   151  0      

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام حسین مهدیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان در حاشیه بازدید از بقاع متبرکه و امامزادگان این استان که پس از وقوع زلزله آسیب دیده‌اند، اظهار کرد: به‌دنبال وقوع زلزله‌های شدید و نسبتا طولانی که در منطقه فین بندرعباس به وقوع پیوست، 30 مسجد و سه آستان مقدس امامزاده آسیب دید.
 
وی افزود: در این زلزله به مساجد جامع شهر فین، ابوالفضل(ع) و امام حسین(ع) روستای ذرتو، علی بن ابیطالب(ع) روستای گیشان غربی و ابوالفضل(ع) روستای سرزه خسارت ۸۰ درصدی وارد شد؛ مابقی مساجد نیز بین ۲۰ تا ۳۰ درصد آسیب دیده‌اند.
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان تصریح کرد: امامزاده شاه ولایت روستای رضوان ۶۰ درصد، امامزاده سید حسین روستای ماروم ۳۰ درصد و امامزاده شاه گیلان روستای ذرتو نیز ۲۰ درصد تخریب شده است.
 
حجت‌الاسلام مهدیان با بیان اینکه برای بازسازی آستان مقدس امامزاده‌های آسیب دیده از این زلزله، یک و نیم میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود بیش از یک میلیارد تومان خسارت به مساجد وارد شده است.
 
لازم به ذکر است؛ در پی وقوع زلزله در استان هرمزگان، تمامی اماکن مذهبی، امامزادگان و بقاع متبرکه این استان برای خدمت‌رسانی به زلزله‌زدگان در آماده‌باش کامل قرار دارند.
 
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر