• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

اخبار

بيشتر

دوشنبه1خرداد1402

16:06

73

روز ملی امامزادگان 3

آستان امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) قطب فرهنگی منطقه کهریزک

مدیر آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) کهریزک گفت: فعالیت‌های خوبی که در آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) انجام می‌شود، سبب شده تا مردم به این بارگاه ملکوتی رجوع بیشتری داشته باشند و این بقعه متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود.

مدیر آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) کهریزک گفت: فعالیت‌های خوبی که در آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) انجام می‌شود، سبب شده تا مردم به این بارگاه ملکوتی رجوع بیشتری داشته باشند و این بقعه متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود.

«علی نورایی مطلق»، مدیر آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) کهریزک درباره فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی این آستان مقدس اظهار کرد: مرکز افق در این آستان فعال بوده و به فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی اهتمام ویژه دارد.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) کهریزک، تصریح کرد: آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی اقدام به برگزاری برنامه‌های فرهنگی می‌کند؛ این امامزاده از امامزادگان شاخص منطقه محسوب می‌شود و در چند سال اخیر برنامه‌ها و فعالیت‌های قابل توجهی در این آستان مقدس صورت گرفته است.

مدیر آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) تاکید کرد: علاوه بر ساکنین منطقه کهریزک، این آستان مقدس میزبان زائران بسیاری از اقصی نقاط کشور هست؛ از این رو توجه به برگزاری برنامه‌های فرهنگی بسیار حائز اهمیت است و در این برنامه‌های فرهنگی از ظرفیت مداحان مطرح و سرشناس و همچنین کارشناسان مذهبی چهره بهره‌مند می‌شویم.

نورایی مطلق در خصوص فعالیت‌های قرآنی این آستان مقدس گفت: در این آستان کلاس‌های حفظ، قرائت و تجوید قرآن کریم برای خواهران برگزار می‌شود؛ همچنین برگزاری کلاس‌های اخلاق نیز برای علاقه‌مندان دایر است.

وی به فعالیت‌های اجتماعی آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) اشاره کرد و افزود: در مباحث اجتماعی نیز یکی از برنامه‌های آستان برپایی قرار دوازدهم است؛ در این برنامه بسته‌های معیشتی برای نیازمندان تهیه و بین افراد مستمند توزیع می‌شود؛ کمک‌های درمانی برای نیازمندانی که نمی‌توانند مایحتاج خود را در عرصه دارو و ویزیت دکتر تهیه کنند در نظر گرفته شده است؛ شاید قریب به ۲۰۰ نفر از افراد نیازمند روستاهای اطراف شناسایی شده و به آنان خدمات درمانی ارائه می‌شود.

مدیر آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) در پایان خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند بقاع متبرکه باید قطب فرهنگی باشد، به دلیل فعالیت‌های خوبی که در آستان مقدس امامزادگان ابراهیم و اسماعیل (ع) انجام می‌شود، سبب شده که مردم به این بارگاه ملکوتی رجوع بیشتری داشته باشند و این بقعه متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شود.


نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 525022
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 2247
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 2217795
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 15546