• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

اخبار

بيشتر

دوشنبه1خرداد1402

16:23

112

روز ملی امامزادگان 8

کمک به نیازمندان در مرکز نیکوکاری امام‌زاده حسن (ع) فسا

مدیر داخلی و مسئول امام‌زاده حسن (ع) به تشریح فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی این امام‌زاده از جمله برگزاری کلاس‌های قرآنی، برپایی کارگاه‌های قالی‌بافی و مرکز نیکوکاری برای کمک به خانواده‌های نیازمند پرداخت.

مدیر داخلی و مسئول امام‌زاده حسن (ع) به تشریح فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی این امام‌زاده از جمله برگزاری کلاس‌های قرآنی، برپایی کارگاه‌های قالی‌بافی و مرکز نیکوکاری برای کمک به خانواده‌های نیازمند پرداخت.

ایرج روشن دل مدیر داخلی و مسئول امام‌زاده حسن (ع) فسا در گفت و گویی درباره فعالیت های اجتماعی صورت گرفته در این بقعه متبرکه اظهار کرد: مرکز نیکوکاری واقع در امام‌زاده حسن، مسئول اجرای طرح قرار دوازدهم است و با شناسایی نیازمندان در میان آنها بسته های معیشتی توزیع و به مشکلات اقتصادی آنها رسیدگی می کند.

وی با اشاره به فعال بودن مرکز افق در این امام‌زاده، تصریح کرد: برگزاری کارگاه های قالی بافی در قالب طرح شمیم خدمت، برپایی مهدکودک برای کودکان، برگزاری دوره های آموزش قرآن از جمله دوره های حفظ، روخوانی، صوت، لحن، تجوید و تفسیر با حضور اساتید مجرب از جمله فعالیت های مرکز افق این امامزاده است؛ خوشبختانه قاریان ممتاز کشوری زیادی در این امامزاده تربیت شده اند که در حال حاضر در کشور می درخشند.

مدیر داخلی و مسئول امام‌زاده حسن (ع) فسا در زمینه کارهای فرهنگی و مناسبتی این امام‌زاده نیز گفت: در مناسبت های مختلف سال خصوصا ماه مبارک رمضان، محرم و صفر هیئت های عزاداری در این امامزاده تجمع می کنند.

روشن دل رابطه مردم با امام‌زاده ها را علی رغم تبلیغات سوء و هجمه های زیادی که وجود دارد، بسیار خوب ارزیابی کرد و افزود: به دلیل قداستی که امام‌زاده ها دارند و آرامشی که به مردم می دهند، هجمه های همه جانبه دشمن نتوانسته از حضور مردم در این اماکن مقدس جلوگیری کند؛ پس از پایان موج شیوع کرونا، حضور مردم حتی بیش از گذشته در امام زادگان برقرار شده است.

وی یادآور شد: فضای امام‌زاده بین ۷ تا ۸ هزار متر مربع است؛ قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، ما قبوری را در امام‌زاده برای کسب درآمد آماده کرده بودیم که بعد از انقلاب تبدیل به گلزار شهدا شد.

مدیر داخلی و مسئول امام‌زاده حسن (ع) فسا برای مبدل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی داشتن نیرو و امکانات را مهم دانست و تاکید کرد: در حد بضاعت و توانایی خودمان خدام افتخاری خواهران و برادران را جذب کرده ایم و از وجود آنها در مناسبت ها و روزهای تعطیل برای فعالیت های فرهنگی، ارشادی و امنیت امام‌زاده استفاده می کنیم؛ داشتن طرح و برنامه دقیق می تواند ما را به رسیدن به هدف قطب فرهنگی شدن نزدیک کند.

گفتنی است، امام‌زاده حسن (ع) از نوادگان امام موسی کاظم (ع) است و یکی از بقاع متبرکه شاخص شهرستان فسا به شمار می‌آید؛ این بقعه در جنوب این شهرستان است و گلزار شهدای فسا نیز در جوار این امام‌زاده جلیل‌القدر واقع شده است.

لازم به ذکر است، پنجم ذی‌القعده به‌عنوان روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرکه در تقویم رسمی کشور نامگذاری شده است؛ بر این اساس مردم هر ساله در این روز این ذخایر معنوی جامعه در سرتاسر ایران اسلامی را تکریم می‌کنند.
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 525339
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 2564
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 2219018
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 16769