• بله
  • اینستاگرام
لوگوی اوقاف

خبر ویژه

بيشتر

چهارشنبه15شهريور1402

16:31

139

اجرای نیت 80 میلیاردی موقوفات در اربعین امسال

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بیش از 80 میلیارد تومان در اربعین در مواکب هزینه شده که به صورت مستقیم با وقف و سازمان اوقاف مرتبط هستند.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: بیش از 80 میلیارد تومان در اربعین در مواکب هزینه شده که به صورت مستقیم با وقف و سازمان اوقاف مرتبط هستند.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی خاموشی بیان کرد: امسال در مراسم پیاده روی اربعین در مسیر نجف به کربلا از نزدیک شاهد ایثار، جهاد و تلاش مردمی و مواکب و نهادها هستیم.

رییس سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه سازمان اوقاف هر سال بر امکانات خدمت رسانی به زوار امام حسین (ع) افزوده، گفت: این سازمان امسال قریب 350 موکب در داخل کشور، مرزها و داخل عراق با مجموعه خدمات فرهنگی، رفاهی، درمانی و موارد مورد نیاز زائر راه اندازی کرده است و به زوار ارائه خدمت می کنند.

وی افزود: در سامرا، کاظمین، نجف و کربلا و میان راه نجف به کربلا بیش از 58 موکب وابسته مستقیم به اوقاف برپا شدند و سعی شده امسال برای سرمایش و رفاه زوار در محل استراحت آبسرد کن، دستگاه تولید یخ و طبخ غذا خدمت رسانی کنیم.

حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: در نجف با توجه به منابع موقوفاتی که موجود بود امسال تلاش شد آب صحن و نجف قدیم برای آب شرب مورد نیاز و شستشو تقویت شود و برای این منظور آبسردکن ها، سردخانه ها و بیش از 8 یخ ساز پرتابل در نظر گرفته شد و در سال آتی برنامه ریزی برای برطرف شدن نقایص آن برای رسیدن به نقطه مطلوب خواهد شد.

وی با بیان اینکه آستان مقدس امام حسین(ع) خود را ملجا و پناه بقیه آستان های مقدس مطرح کرده است، گفت: جمیع امام زاده هایی که ظرفیت دارند درصدد هستیم با کمک های مردمی و منابع خود وارد این عرصه شوند.

رییس سازمان اوقاف بیان کرد: سازمان اوقاف خود را موظف می داند تا اجرای نیت واقفین در این زمینه را تقویت کند و خوشبختانه امسال اجرای نیت قویتری داشتیم و بیش از 80 میلیارد تومان در اربعین در مواکب هزینه کردیم که به صورت مستقیم با وقف و سازمان اوقاف مرتبط هستند و خراسان رضوی هر سال در یکی از این موکب ها خدمت ارائه می دهد.

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر

آخرین اخبار

بيشتر

اخبار

بيشتر

پیوندها

بيشتر
  • تعداد بازديد اين صفحه: 1025796
  • تعداد بازديد اين صفحه در امروز: 467
  • تعداد کل بازديد کنندگان سايت: 4194399
  • تعداد کل بازديد کنندگان سایت در امروز : 4856